آشنایی با جنس بدلیجات

آب طلا:

بر روی برخی از بدلیجات روکشی از آب طلا کشیده می شود که علاوه بر زیبایی و درخشندگی باعث افزایش طول عمر بدلیجات نیز می شود.  برند ژوپینگ بدلیجات طلایی رنگ خود را معمولا به این ماده آغشته می کند تا زیبایی و درخشندگی تولیدات خود را حفظ کند. آب طلا معمولا در ۳ کیفیت ۱۴ عیار ، ۱۸ عیار و ۲۴ عیار کشیده می شود.

آب نقره:

ضخامت روکش آب نقره بر روی بدلیجات متفاوت می باشند. آب نقره در نمای کلی شبیه نقره است. یعنی بدلی که روکش نقره گرفته ،همانند یک نقره به نظر می رسد و کاملا شبیه نقره می باشد. آب نقره بعد از مدتی زرد رنگ می شود و بدل هایی که ظاهری زرد رنگ دارند آب نقره کاری شده است.

تیتانیوم: 

این فلز سفید رنگ است اما برق آن به طلای سفید نمی رسد. در نوع معمولی کیفیت آن کمی از نقره بهتر است و بعد از مدتی با عرق بدن انسان مخلوط شده و بدل آب کاری شده با تیتان رنگ و جلای خود را از دست می دهد.و به مرور سیاه می گردد.

رودیوم:

این فلز بهتر از دو نوع دیگر است و حتی با ضخامت های کم،عمر طولانی دارد و خیلی دیر رنگ و نمای آن تغییر می کند.رودیوم بسیار کم به پوست های حساس صدمه میزند. معمولا بیشتر افراد به راحتی از این فلز می توانند استفاده کنند. رودیوم به نسبت ۲ فلز دیگر گران تر است و نمای ظاهری آن کاملا شبیه طلای سفید است. بدلیجات شرکت ژوپینگ معمولا از این روکش برای زیورآلات سفید و نقره ای رنگ خود استفاده می کند.

استیل:

از انواع جنس بدلیجات میتوان به استیل اشاره کرد که امروزه کاربرد وسیعی دارد، این فلز به ندرت حساسیت می دهد و رنگ مخصوص به خود دارد و با فلز دیگری قابل مقایسه نیست. به هیج وجه تغییر رنگ نمی دهد و ماندگاری آن بسیار بالاست. قیمت آن بستگی به کیفیت آن دارد.همچنین شرکت های معتبر با قیمت های بسیار بالا در کارهایشان از این نوع فلز استفاده می کنند.

 بدلیجات و زیورآلات بدلی طول عمر کمتری نسبت به طلا و نقره یا پلاتین یا پالادیوم دارند ولی در صورت استفاده درست و مناسب از آن ها می توانید تا مدت ها آن ها را مثل روز اول داشته باشید و در مراسم ها و شادی ها و محل کار و … از آن ها استفاده کنید.

بدلیجات روناس تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا